דף הבית >> השגת מטרות
 

                               השגת מטרות


 
מהי מטרה?
מטרה היא חלום  ששואפים להגשים,דבר שרוצים להשיגו,מצב שרוצים להגיע אליו.מטרה ,למעשה מחזיקה ברצון שלנו והרצון הוא המייצר את התשוקה העזה המשמש כדלק המניע אותנו להשגה.את חשיבותה מגדיר  רק בעל המטרה ולא ניתן לשפוט מהי מטרה ראויה יותר או פחות.ישנן "מטרות על" שהן המטרות הגבוהות ביותר עבור האדם  וניתן לקרוא להן "חזון"
.
איך משיגים מטרות?
1-א-ניסוח ברור  : סימון המטרה .כדי לתת ממשות למטרות שלנו (כלומר להשיגן) יש צורך בניסוח ברור  תוך הבהרה של: ה"מה"?מה הם אותם הערכים החשובים לי בחיים שאותם אני רוצה  לממש?
ה "איך "?הם באים לידי ביטוי במטרה שהצבתי?
ה"מדוע"? אני רוצה  להשיג מטרה זו? ,מה זה ייתן לי  כשאשיג  את המטרה.
הרבה אנשים נופלים בשלב זה  וכן לא מצליחים להשיג מטרות. דוגמאות  לניסוח  לקוי: "אני רוצה להיות מיליונר" ניתן לנסח את המטרה  " אני רוצה להגיע לרווחה כלכלית כדי שאוכל לחיות בביטחון ,אוכל לטייל בעולם,להנות מהחומריות שהעולם מציע  ובנוסף לעזור  לדורות הבאים.
ב- חיובי ולא שלילי: בנוסף  מומלץ להשתמש בניסוח חיובי,  תמיד יהיה יותר אטרקטיבי להשגה מאשר ניסוח שלילי. (להגדי מה אנחנו כן רוצים !)דוגמה: אני לא רוצה לחיות בחובות כספיים. ניתן לנסח מחדש: אני רוצה לחיות במצב כלכלי המאפשר לי  לחיות בביטחון וכו'".
ג- הדיוק:  כאן מאוד חשוב , בדומה  ל G.P.S   אם רוצים  שה  G.P.S יראה לך את הדרך לכתובת צריך להזין את הכתובת המלאה אחרת הוא יקח אותך  למחזות שהוא מוצא לנכון. כך גם בהגדרת המטרה. לאן אתה רוצה להגיע בדיוק!
ד- קח לך מצפן לדרך-שאלת מליון הדולר- איך  ניתן לדעת שאכן ניסחתי  את המטרה שלי נכון?  המצפן האישי שלך יראה לך את הדרך. לכל אחד מאיתנו יש מצפן . הוא  בילד אין בתוכנו,רק שבמהלך השנים שמנו אותו על "השתק" ושכחנו מקיומו.  המצפן הזה מדבר אתך כל יום ,הגיע הזמן להגביר את הווליום שלו ולשאול אותו איך מרגיש  לו המטרה החדשה?  הוא יענה לך בתחושות : נעימות ופחות נעימות.  (באימון אנו לומדים כיצד להקשיב לו  ולזהות את הקול האמיתי שלו)

 
2-השלב הבא: הטקטיקה והיעדים
הסתיים לו השלב הראשון של הבהרת המטרה ,לאחר שאנו מרגישים  בתחושת תובנה פנימית שזו המטרה שלנו ,שבדיוק את זה אנו רוצים,שואפים ומשתוקקים להשיג ,אנו בונים תוכנית פעולה. תוכנית פעולה באימון  הכוונה היא למערכת הצעדים,אותם פעולות שעלינו לבצע  על מנת להגיע להשיג את המטרה שלנו בדרך הקצרה ,הנעימה והטובה ביותר. (נעימה  חשובה מאוד-כי אנו פועלים טוב יותר מתוך תחושות חיוביות).
לשלב הזה יש חשיבות רבה בהשגת המטרה, בדיוק כמו שקשת מכוון את  החץ והקשת שלו לכיוון המטרה,מותח את המיתר,עוצר נשימה,מכוון ומשחרר את הקשת ויורה לכל שלב במערכת הצעדים של הקשת יש השפעה על העצמה,הדיוק והפגיעה של הקשת,כך יש חשיבות רבה בשלב בניית תוכנית הפעולה באימון.
3- שלב הביצוע : יש לנו מטרה ברורה,חיובית,מאתגרת ,יש לנו מערכת צעדים עם יעדים ברורים והנה המטרה קרובה מתמיד. מה שנותר זה לבצע. כאן עלולים לצוץ אתגרים חדשים ,שחלקם נובעים  מדברים שלא לקחנו בחשבון או שלא ראינו אותם כי הם היו "בצד המת" של טווח הראיה. כגון פחד מהצלחה\כישלון, ו"שדונים" נוספים
ישנם הרבה אתגרים  בדרך להגשמת המטרות לכן  יש להצטייד ברזרבות של מוטיבציה,השתוקקות ,הומור(אם אפשר),תושיה  והכי חשוב אמונה.
אפשר לכתוב מאמרים על מאמרים  על ההרפתקה הנפלאה הזו של "השגת מטרות" אך החוויה העוצמתית ביותר היא פשוט להתנסות .

יש לך רצון ולי  את הניסיון  -זה שילוב מנצח כדי להגשים.
הצטרפו  למעגל המתאמנים שלי ותרוויחו חוויה יוצאת מן הכלל בדרך להגשמת המטרות שלכם.

רוצה להשיג מטרה? 

השינוי מתחיל עכשיו,השאר פרטים !
אימון לצמיחה הדרך להצלחה בטוחה  050-7448628,zivaavneri@gmail.com