ההזדמנות שלך להצלחה

אימון למניעת שחיקה בעבודה
דף הבית >> אימון למניעת שחיקה
 
בניגוד להוראות היצרן של רכב או כל מכשיר אחר ,לצערינו (או לשמחתנו,)אנו הגענו לעולם ללא הוראות יצרן יחד עם זאת  כאן טמון האתגר!
כל אחד יכול להרכיב את "הוראות היצרן" בעצמו מתוך הכרות  עם עצמו: מה נכון לו? מה גורם לו לו באופן אישי "להטעין מצברים"?
בתהליך  אימון למניעת  שחיקה:
א-נתחיל  בהעלאת המודעות לנושא  וכייצד הוא משפיע עלינו ברובדים השונים- בשלב זה כל משתתף מאתר את מיקומו ברמת השחיקה בה הוא נמצא ומבין את המרחק  בין המצב העכשוי (הזמני) לבין  המצב האופטימלי בו הוא יכול להמצא  אם היה מונע את השחיקה.
ב-  מזהים מהם  האיומים  הקיימים בחיי השיגרה שלנו: שעות עבודה מרובות,חוסר בשעות שינה,מתח גבוהה בעבודה,חוסר פעילות גופנית,המנעות מיציאה לבלויים,חוסר גיוון בעיסוק,תזונה לקויה ועוד ועוד.
ג-מסמנים מטרות: כייצד חיי אדם  שמצליח להתמודד עם השחיקה ? מה הוא עושה בחיי היום יום  כדי להימנע משחיקה?  איך אנחנו רוצים לראות את עצמנו  ללא שחיקה? איך נרגיש? מה נעשה? מה יהיה סדר היום שלנו וכו'.
ד- שלב הביצוע –בשלב זה  אנו קובעים לעצמנו תוכנית שניתן לבצע לפי זמנים (ממש מציינים ביומנים מערכת משימות שאנו לוקחים על עצמנו לבצע)
ה- שלב הבקרה-לאחר תקופת מה אנו בודקים את הביצועים שלנו ,משפרים ומשמרים את התהליך.
ו- בשלב זה אנו נפרדים כל אחד לדרכו עם צדה לדרך  שבתוכה ישנם תובנות,כלים ומוטיבציה לשמר ולשפר בהתמדה. 
הרווחים העיקריים  למי שעובר תהליך  למניעת שחיקה:
  1. מודעות  , 2- אפשרויות בחירה  רבות יותר 3-  אפשרות לחיות באיכות חיים גבוהה יותר
  2.   4- הנאה גדולה יותר מהחיים !  אדם הנהנה מחיים  ומודע לאפשרויות הקיימות עבורו הוא אדם פרודוקטיבי יותר עבור עצמו ועבור החברה (איזה עובד הייתה מעדיף : עייף וממורמר או שמח ומאושר? ועם איזה שכן תרצה לגור?)
 
כייצד מתבצע תהליך אימון  למניעת שחיקה  ומהם היתרונות ?
לפרטים נוספים השאר:
חדש! קורס למניעת שחיקה למנהלים בארגונים