ההזדמנות שלך להצלחה

להיות מנהל מוביל בקלות
דף הבית >> להיות מנהל מוביל בקלות
להיות מנהל מוביל בקלות          
 
ראש צוות , מנהלי  מחלקות : איך להוביל צוות לתפוקה רבה יותר ובקלות?
 


 

" אני כבר לא יודע מה לעשות עם הצוות שלי "  שיתף אותי א' (מנהל צוות פיתוח תוכנה בחברה) כל אחד עושה מה שהוא רוצה  ולא מתייחסים  להנחיות שלי , אחר כך אני צריך להסביר  בישיבת מנהלים מה  קורה במחלקה שלי" . הוא השפיל מבט . "אני מרגיש אבוד בתוך כל  המצב הזה  וגם אשתי מתלונת כשאני מגיע מאוחר  ומסתגר בחדר העבודה כי אני חייב לגמור את המשימות של היום ,אחרת זה עושה בלגן לכולם . לא איכפת לה בכלל  שאני בלחץ מטורף בעבודה וגם הילדים  משגעים אותי . אני מרגיש שאני כל המן כועס עליהם ,לפעמים מרגיש שאני רוצה שייעלמו  . הכל מסתובב סביבי אין לי שליטה על כלום אני על סף לזרוק את הכל ולברוח מפה לתאילנד . "
מתחשק לך לברוח ? אני שואלת , מה היית עושה בתאילנד עכשיו ?  
 עונה : "לא יודע  מטייל , יושב על החוף  לא עושה כלום קצת שקט ...."
ככה התחילה השיחה  הראשונה שלנו . א' הגיע אלי דרך האתר שלי , השאיר פרטים כמו כולם  אבל לא מליא את השאלה  " סיבת הפניה "  היה לו קשה למקד את עצמו , הוא היה מוצף  בהכול  מהכול .
המוטיבציה שלו להתקדם בחברה , להוכיח לעצמו ולחברה שלו שהוא מצליחן בתוספת הפרפקציוניזם שלו הוביל אותו לקריסה מערכתית  בכל מעגל החיים שלו , אשתו איימה לעזוב אותו , הילדים התנכרו לו , הכפיפים שלו זלזלו  בהנחיות ובהוראות  ונתנו לו תחושה שהוא " מחוץ לעניינים " , המנהל שלו  הפעיל עליו  לחץ אדיר  והתוצר של זה היה התקפי חרדה – עם לחצים בחזה , המון כעס ואשמה  על כולם ,חוסר רצון לקום בבוקר ולהגיע לעבודה עד כדי כאבי בטן  קשים , עובדים שמוצאים אישורי מחלה , משפחה שמתרחקת ,שעות נוספות לא משולמות כדי להשלים את הפערים ועוד .... הוא הבין שמשהו
לא טוב עומד לקרות לו ולכן החליט ל בקש עזרה  רגע לפני שהכול באמת קורס .
הוא ללא ספק עשה שינוי וסופו של הסיפור סוף טוב  . כמובן שהוא עבר תהליך אימון מעמיק  ששינה אצלו דפוסי חשיבה  והתנהגות  שהובילו לתוצאות  הרבה יותר טובות ממה שציפה  ועד היום מדי פעם אני זוכה לאיזה וואצפ  משתף .
יחד עם זאת אני חושבת על אותם מנהלים וראשי צוותים שכרגע חווים את הסטרס והשחיקה  וגם הם לפני קריסה  ממש כמו א' הם אפילו לא  יודעים שיש אופציה אחרת , אני מדברת על אותם מנהלים וראשי צוותי שמתמודדים מול צוות  חסר מוטיבציה, שאינו משתף פעולה  ויוצר צווארי בקבוק בארגון , מה שפוגע בתפוקה  בטווחי הזמן השונים . כשלמעשה  התוצר הוא  אחד ויחיד: נפתח פער בין החברה לבין המתחרים , ראש הצוות או מנהל המחלקה  עושה ניסוי ותהיה  כיצד לשפר את ביצועי הצוות שלו כשבפועל  הבור רק הולך ומעמיק , הסטרס מתחזק והנזקים  באים לידי ביטוי בתפוקה והתוצרים  נמוכים. מנהל הצוות חווה את הסטרס ובא עם זה הביתה וכך נוצר מעגל קסמים משהו כאן חייב להשתנות.
אפשר גם אחרת :
באימון ייעודי למנהלים וראשי צוותים, אנחנו פועלים מספר מישורים  שמאפשר למנהל  לעבוד נכון מול הכפיפים ומול הממונים באופן ברור ואסרטבי יותר . אנחנו משפרים מיומנויות ניהול  ומרחיבים את ארגז הכלים של המנהל  , מחדדים ומגבירים מיומנויות בין אישיות , עובדים על ההיבט הקוגניטיבי ,משפרים זוויות ראיה  ומשנים דפוסי חשיבה שאינם יעילים  ועובדים עם מודלים לניהול  איכותי  שמגביר את התפוקה באופן יוצא מהכלל .  אחד מתוצרי הלוואי המדהימים ביותר הם שאיכות החיים של המנהל משתפר פלאים  בכל מעגלי החיים וכך המנהל שלנו מגיע מלא מוטיבציה , שמחת חיים  ולשביעות רצון כל הסובבים : משפחה , צוות , ממונים וכמובן שהארגון מרוויח מנהל  יצרני שיודע להוביל צוות לתפוקה גבוהה .
וכל זה נעשה בתהליך  חוויתי  משנה חיים  של 15 פגישות  וכבר בהתחלה מרגישים את ההבדל .
שמי זיוה אבנרי ואני מאמנת קבוצות ויחדים משנת 2006  ואני עוזרת לאנשים לעלות חזרה למסלול ההצלחה שלהם 

 

מעוניין להיות מנהל מוביל בקלות וגם לקבל
הנחה משמעותית?   השאר פרטים :