ההזדמנות שלך להצלחה

אימון להצלחה בכל תחומי החיים. - מאמרים

מאמנת אישית להצלחה בחיים  -הדרך שבה אני רואה את הדברים:

האימון הנו כלי שבאמצעותו ניתן להשיג מטרות בדרך קצרה  ויעילה יחסית. בנוסף זהו קשר אמיץ בין שני אנשים המאפשר למתאמן להיות,לחוות,להתבונן וללמוד תוך כדי בניית תוכנית פעולה מעצימה שתאפשר שינוי ועשיה לכיוון שאותו הגדיר המתאמן.
הצלחת האימון נמדדת בכמה מישוריםא-הצלחת המתאמן: השיג את המטרה שלשמה הוא פנה.
ב-במישור הבין אישי: נוצר קשר מעצים שיש בו הקשבה פעילה,הכלה,דרבון לעשיה ומיקוד בעיקר.
ג-במישור המקצועי: שמירה על אתיקה מקצועית,שמירה על מסגרת האימון,ביצוע משימות מעצימות ומקדמות,נעשתה חקירה,העמקה ולמידה.
ד-במישור הסובייקטיבי-המתאמן מרגיש את ההצלחה וכן גם המאמן.
המתאמן על פי תפיסתי: הנו הפונה לקבלת השירות ומעוניין לקדם את עצמו. יש לו את כול היכולות כדי להגשים את החלומות והרצונות שלו. שהוא יודע מה טוב ונכון עבורו-אלא שלעתים יש צורך לעזור לו להבהיר ולגלות את אותם הרצונות .תמיד הצורך של המתאמן יהיה במרכז. המתאמן שותף מלא לכול התהליך והוא זה שיחיה עם ההחלטות שיקבל. הערכים שלו הם שלו בלבד ואין למאמן את הזכות לדון אותם או לערער עליהם. אסור לשפוט מתאמן יש לשמור על כבוד הדדי על מנת לקדם את המתאמן ותמיד לשקף,לשתף ברגשות ולשמור על הכנות.
תפקיד המאמן: בראש ובראשונה להיות כאן בשביל המתאמן ב100%. להאיר את הדרך הקצרה והיעילה להשגת מטרות תוך העמקת הלמידה,החקירה והעצמה של המתאמן. מאמן צריך לשאוף להיות אדם ישר,החי על פי ערכיו האישיים ולהוות דוגמה גם כשהאימון מסתיים.המאמן חייב להיות מקצועי ולתת את המקסימום שיש לו לתת לכול מתאמן. כמובן שיש לשמור על כללי האתיקה המקצועית וכמובן לדאוג להעשרה מקצועית .
דרך האימון: יכול להתבצע בכמה דרכים: 1-סידרת פגישות פנים אל פנים לזמן מוגדר ומוקצב.
2-מפגשים  קבוצתיים  קבוצתיים .3-"מחוץ לדלת" תוך כדי פעילות .
ערכים חשובים באימון: הדדיות. הקשבה פעילה,דרבון והעצמה,יעילות ,יושרה וכנות.
באופן כללי: בני אדם תמיד שואפים לאיזון . האיזון פירושו רווחה ,הנאה וצמיחה המשפיעה ומושפעת מהחברה והפרטים בה.
הדרך ושיטת עבודתי:
אני מחלקת את התהליך לכמה תתי שלבים:1-הכירות ולמידה של הערכים,רצונות אמתיים,חוזקות חולשות איומים והזדמנויות .2- שלב שני הצבת מטרות  ותכנית פעולה 3-שלב היישום ועבודה עם חסמים ושדונים וכד.4-שלב הפרידה. האימון אינו לנארי והוא מותאם לקצב  והצורך של המתאמן.
כול פגישה בנויה מ:1-התחלה-חיבור למה שהיה בפגישה הקודמת 2-הליבה-קידום האג'נדה 3-סיכום מה לקחתה ו4-משימה שהמתאמן לוקח על עצמו .
לעתים יש צורך לחזור אחורה,להתקדם מהר יותר וכד' לכן אחת לכמה פגישות אני עורכת משוב למתאמן למיפוי (ולעצמי )משוב למאמן להערכה ורפלקציה מקצועית.
לכול מתאמן תיקיה שנשארת אצלי ותיקיה שהמתאמן לוקח לעצמו: יש בה סיכומי פגישה,תזכורת ומעקב משימות. באופן כללי אני מנהלת ארכיון בו מופיעים כול התיקים של מתאמני והם רשאים לעיין בהם לכשירצו. אשמח לענות על שאלות נוספות. זיוה אבנרי :050-7448628